Regional Science Fair Winners

 

Jessa: 4-H Canada (ON)
Kaydee Brown: Algoma Rotary (ON)
Raymond Hart: Annapolis Valley (NS)
John McCotter: Avon Maitland-Huron Perth (ON)
Christopher Lamont: Bay Area (ON)
Heleyna Moniz and Mathew McConnell: Bison (MB)
Calym Dyck: Central Interior British Columbia (BC)
Nora Keegan: Calgary Youth (AB)
Hannah Baron: Canadian Rockies (AB)
Mary MacInnis (pictured) and Julia Jamael: Cape Breton (NS)
Jodh Singh Nahal: Cariboo-Mainline(BC)
Sophie Petersen and Riley Reese: Central Alberta Rotary (AB)
Lauren Shears: Chignecto East (NS)
Phylecia Ferguson: Chignecto West (NS)
Layla Owens: Conseil scolaire acadien provincial (NS)
Shiv Patel: Durham (ON)
Keanu: East Kootenay (BC)
Madelaine Paradis: East Parry Sound (ON)
Momin Anwar: Eastern Newfoundland (NFL)
Pauline Vachon and Timothy Vachon: Fransaskoise (SK)
Grace Fu: Frontenac, Lennox & Addington (ON)
Jacob Bird: Frontier Schools (MB)
Sarah Neville: Halifax (NS)
Miranda, Jenaya, and Dakota: Island Lake (MB)
Beardy and Morgan: Keewatin (MB)
Jonathan Campbell: Kivalliq (NU)
Annabelle Rayson: Lambton County (ON)
Nora Trinh: Lethbridge (AB)
Bree and Wynona: Manitoba First Nations (MB)
Ritchie Googoo: Mi'kmaq (NS)
Siming He: Niagara (ON)
Addison Eurich: North-West Saskatchewan (SK)
Ethan Aitken: North Bay (ON)
Meika Akehurst and Daniel Komylo: Northern Vancouver Island (BC)
Samara Green and Anaya Permanand: Northern MB (MB)
Emilia Dyksterhuis: Northern BC (BC)
Kayla Absi: Ottawa (ON)
William Janz: Pacific Northwest (BC)
Joshua Street: Peace Country (AB)
Coby Langlois: Prairie Valley (SK)
Avery Nicholson (pictured) and Megan Downe: Prince Edward Island (PE)
Nikita Hainnu: Qikiqtani (NU)
Nabeera Siddiqi: Regina (SK)
Parth Shah: Saskatchewan Chinook (SK)
Luke and Zachary: Simcoe County (ON)
Daphne Thompson: Southeast Alberta (AB)
Anna Dixon and Wesley Riley: Southeast NB (NB)
Norah Adams: South Shore (NS)
Starr and Kaysea: South Slave (NT)
Tharindu Kottegoda: St.James-Assiniboia (MB)
Nethra Wickramasinghe: Sudbury (ON)
Erika Forsythe: Sunset Country (ON)
Jeng (David) Wu: Thames Valley (ON)
Emilia Olivier: Timmins (ON)
Rose Moosavian and Adam Bizios: Toronto (ON)
Natha Paquette: Tri-Country (NS)
William Moule Fortin and Aum Shah: United Counties (ON)
Riya Gandhi: Vancouver Island (BC)
Nathaniel Poulter: West Kootenay and Boundary (BC)
Brent Charron: Windsor (ON)
Liel Golubchik: Winnipeg Schools (MB)
Aditya Ayri: Wood Buffalo (AB)
Andrey Skofenko: Yukon/Stikine (YT)

Subscribe to our mailing list

* indicates required
Email Frequency